Юни: 4 клас
Темата на последния месец от програмата е близка до усещането, което започва да ни обзема, когато стане много топло и краят на учебните задачи е вече наблизо - ваканцията, водата, морето и ситния копринен пясък, пълен с неща за събиране и игра! През юни надсловът е “Здравей, водно лято!” и ще разгледаме незаменимата за нас природна сила - водата. Ще научим интригуващи факти за нея, екстремното време и предизвикателствата, които глобалното затопляне поставят пред това, без което нито едно живо същество не може да оцелее.
